Palun oodake, lehte laetakse.

540-140

THL_540-140_01S

 

Külgpaigutusega JCB mootori ning JCB sildade ja ülekande kvaliteetsed komponendid tagavad jõuülekande töökindluse.
Võimalus kiiresti valida täisveo, esirattaveo ja külisjuhtimise vahel hõlbustab töötamist ning väike pöörderaadius (4,1 m) tagab hea manööverdusvõime.
Tööulatus ettepoole 9,25 meetrit, tõstejõud 4 tonni, maksimaalne tõstekõrgus 13,8 meetrit ja tõstejõud 1,25 tonni suurima tööulatuse korral – need kõik suurendavad tööjõudlust.
540-140 standardvarustusse kuuluvad vastupidavad stabilisaatorid. Need tagavad raske koorma ohutu paigutamise täiskõrgusele. Selle masina valikvarustusse kuulub veermiku kalde regulaator, mis tagab parema koormustaluvuse, kui stabilisaatoreid ei kasutata, ja suuremahulise koorma hõlpsama transportimise ebatasasel maastikul.
Masinale saab valida 84,5 hj (64 kW), 100 hj (74,2 kW) või 125 hj (93 kW) mootori.

Muude ohutusfunktsioonide hulgas on noole ja raami hüdrofunktsioonidele paigaldatud koormushoide kaitseklapp. Kabiinis oleval ohutu koormuse näidikul kuvatakse masina edasisuunas liikumise stabiilsuse muutuv näit. Neutraalkäivitus tagab selle, et jõuülekanne on enne mootori käivitamist mootorist lahutatud. Jõuülekanne on mootorist lahutatud ka siis, kui käsipidur on rakendatud.
Hea nähtavus igas suunas tänu noole madalale hoideasendile annab juhile suurema kindluse kiireks ja ohutuks liiklemiseks.
Heli- ja visuaalsed hoiatused annavad juhile kiiret tagasisidet mootori ja jõuülekande oleku kohta.

JCB Loadall-traktorite nool on tugeva konstruktsiooniga. Noole sisemised teleskooposad liiguvad ettepoole ja noolepea on moodustatud allapoole pööratud osana. See on kaevetööde korral määrava tähtsusega koormuspunkt. JCB konstruktsioon jagab koormuse ühtlaselt kogu noolele, kõrvaldab nooleotsa väsimise ja võimaliku purunemise ohu. Suur ülekate noole sisemiste ja välimiste sektsioonide vahel välistab noole deformeerumise ja võimaliku kahjustumise.
Tänu üheosalisele keevitatud raamile, millele lisavad jäikust paksud terassektsioonid, on see masin eriti pika tööeaga isegi kõige nõudlikumate töökeskkondade korral. Raami, noolt ja tööorganihoidikut on põhjalikult testitud, et tagada võimalikult hea vastupidavus materjali väsimisest põhjustatud kahjustustele.
Kuna lehtmetalli asemel kasutatakse kerematerjalina vastupidavat polüetüleeni, on võimaliku kahjustuse oht väike.
Väikese hõõrdeteguriga ja pika tööeaga kulumisklotsid ning noole määrimise ja mootori hooldamise pikad välbad (500 tundi) vähendavad hoolduskulusid ja tagavad masina töökindluse.

Ruumikas kabiin on väga mugav ja väsitab juhti vähe. Tänu tööorgani madalale kinnituskohale ja suurele katuseaknale on juhil ette- ja ülessuunas suurepärane nähtavus, mis tagab selle, et nool on alati juhi vaateväljas.
Tänu suurele klaasipinnale ja rummule kinnitatud poritiibadele näeb juht alati hästi rataste suunda.
Kabiini valikvarustusse kuuluvad raadioseadme korpus, katuseakna kardin, hoidikud, toitepesa ja kliimaseade.

© 2011 JCB