Palun oodake, lehte laetakse.

515-40

THL_515_40_12A

 

Täiesti uuelaadse, kabiini suhtes küljele nihutatud, ühe talaga veermiku põhiline konstruktsiooniline tugevus on koondatud noolele ja see toetab ühtlasi kabiini.
Tänu veermiku konstruktsioonile saab kabiini paigutada madalalamale, nii et masina kõrgus on ainult 1,8 m.
Kuna kabiinile on veermikul rohkem ruumi, pole kabiini suurusega tarvis koonerdada.
Madalam asend tähendab ka seda, et kabiini sisenetakse maapinnalt, mis suurendab ohutust.

515-40 ei ole laiem kui kompaktsed Loadall-mudelid 520-40 või 524-50, kuid ta on 17 cm võrra kitsam ning kaugus tööorgani hoidikuni on 15 cm võrra väiksem ja rehvide esiküljeni 12 cm võrra väiksem.
Masina 1,8 m kõrgus võimaldab masinaga pääseda läbi madalatest ukseavadest, et kasutada neid madala laega hoonetes ja katusealustes.
Masina mõõtmed ja kaal, mis on alla 3,5 tonni, võimaldavad selle tõstmist kraana abil töötamiskohta ja mudel 515-40 ei nõua tööala piiramist koonustega.
Igas rattas paiknevad hüdraulilised mootorid ja püsiv neljarattavedu tagavad kompaktlaaduritega võrreldava manööverdusvõime, kuid selle eeliseks on tavapärased juhtseadmed ja mugav kabiin.
Neljarattaveo abil tuleb masin toime erinevate pinnasetingimustega.

Mudeli 515-40 mootoril on suurepärane võimsuse ja kaalu suhe ning mootor võimaldab kasutada kliimaseadet, ilma et tööjõudlus väheneks.
Teleskoopilise laadimis- ja materjalikäitlusnoolega saab tõsta 1,5-tonnist raskust kuni 4 m kõrgusele ja 1-tonnist raskust kuni 2 m kaugusele, et laadida koorem veoki teise serva.
Laadurkopa jõudlus on samuti suurepärane ja võrreldav kompaktlaaduri või rataslaaduri laadurkopaga.
Isetasakaalustuvad kahvlid hoiavad koorma maapinnaga paralleelses asendis.
Tänu hüdrostaatilisele jõuülekandele on masinat lihtne juhtida, masina kiirusevalikul pole piiranguid valikul ja kütusekulu on väike.
Hüdroõlivoolu juhtimiseks tööorganile töötab pidur ka aeglustina.
Võimalus kasutada masinaga mitmesuguseid haakeseadmeid, nii universaalseid kompaktlaaduri haakeseadmeid kui ka JCB kompaktseid Loadall-kiirhaakeseadmeid, muudab masina veelgi mitmekülgsemaks.

Tänu veermiku uuele konstruktsioonile ei tule 1,8 m kõrguse saavutamiseks kabiini mõõtmetele lõivu maksta.
Kabiin on ruumikas ning tänu klaasseintele ja klaasist katusepaneelile suurepärase nähtavusega. Saadaval on lisaaknakaitsed.
Kaheosaliselt avanev uks laseb juhil end ebameeldivatest välistingimustest täielikult eraldada või avada tuulutuseks ukse ülemine pool, ent samas siiski kaitsta juhti pori ja prahi eest.
Sissepääs masina küljelt ja maapinnalt suurendab ohutust.
Koormusmomendi näidik, klinomeeter ja tagurdusalarm kuuluvad standardvarustusse.

Mugavas kabiinis on väga hõlbus töötada tänu ergonoomiliselt paigutatud näidikutele ja juhtseadmetele, mis aitavad vähendada väsimist.
Valikvarustusena saadaolev madal kabiin tagab juurdepääsu veelgi suuremasse arvu hoonetesse.
Keskpaigutusega kabiin annab juhile ettesuunas panoraamse nähtavuse, mis ühtlasi tagab suurepärase nähtavuse tööorgani hoidikule. Tänu madalal asuvale noolele ei takista miski vaadet masina tagaosale.

© 2011 JCB